انگور خشک شده که همه به نام کشمش می شناسند، قرن ها پیش به وجود آمده است. کشمش در ایران و مصر در 2000سال قبل از میلاد، تولید شده بود. همچنین در روم به عنوان جایزه برای افرادی که محل های عبادت را تزیین می کردند و برای یرندگان مسابقات ورزشی استفاده می شد.

فواید کشمش
کشمش، میوه خشک مغذی است و مانند دیگر خشکبارها در تمام طول سال یافت می شود. یک غذایی پر انرژِی، کم چرب و کم سدیم است. بنابراین، برای افرادی که رژیم های کم سدیم را باید رعایت کنند. خوردن کشمش بسیار مفید می باشد. کشمش خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و از تخریب سلولی جلوگیری می کند.

کشمش برای سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان نقش مهمی بر عهده دارد.به همین دلیل مصرف آن برای زنان قبل از یائسگی مفید  است.

منبع خوب ویتامینD و هورمون استروژن می باشد.

کشمش با وجودی که شیرین و چسبناک است، بر دندان اثر مخربی ندارد و باعث خرابی دندان نمی شود. حتی می توان گفت این میوه خشک از فساد دندان جلوگیری می کند. کشمش برای سلامت دندان و لثه بسیار مفید است.

منبع خوب ویتامین ها و عناصر مغذی بدن می باشد. عناصر و ویتامین هایی همچون آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامینB در کشمش موجود است.

کشمش محتوی مقدار زیادی آهن است. 6000گرم کشمش، 90درصد آهن مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کند. 100گرم کشمش در حدود 1000گرم گوشت گاو بین 4-2 میلی گرم آهن دارد.

کشمش، منبع خوب فیبر، آنتی اکسیدان و همچنین منبع خوب انرژی می باشد.

کشمش را به گوشت اضافه کنید تا مقدار چربی غذا را کم کند و مقدار و مقدار فیبر و آهن را افزایش و مقدار سدیم را کاهش دهد. آنتی اکسیدان موجود در کشمش از پیری و بیماریهای حاصله از آن می کاهد.

کشمش از سرطان جلوگیری می کند.

برای درمان بی نظمی معده و یبوست مصرف می شود. برای جلوگیری از این ناخوشی ها می توانید 6-5 عدد کشمش را خیس کنید و بعد از چند ساعت، آب آن را بنوشید. کشمش، سستی را از بدن دور می نماید.

کشمش دهان را خوشبو می کند.

کشمش مانند هویج، برای سلامتی چشم نیز خوب است.

کشمش، اسپاسم یا گرفتگی عضلانی را کم می کند.

کشمش به علت داشتن قند فروکتوز، دارای خاصیت مصرف سریع انرژی و کاهش وزن نیز می باشد.

کشمش باعث تقویت اعصاب می شود.

تحقیقات نشان داده است ورزشکارانی که قبل و در حین ورزش، حدود یک فنجان کشمش مصرف می کنند. بهتر از بقیه، سلول های بدن را از آسیب حفظ می نمایند.

خیلی از افرادکشمش را به عنوان یک غذای کامل و به اصطلاح دوپینگ می شناسند. عقیده خوبی است که همیشه کشمش خریداری شده از سوپرمارکت را قبل از مصرف بشویید. چرا که ممکن است شامل سولفور و روغن های معدنی باشند.

چون این ماده غذایی غنی از کالری است.

برای کسانی که مبتلا به افسردگی، دلشوره و تشویق و مشکلات عصبی هستند. بسیار مناسب است.

از همین حالا کشمش را به ماست یا سالاد خود اضافه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. بهتر نیست به جای مصرف شیرینی و شکلات این میوه خشک شیرین و مغذی را به کودکان خود بدهیم؟

 مریم سجادپور